SHAR PEIKI NA WAKACJACH W 2016 ROKU


W tym roku nasze shar peie trochę z nami pojeździły po Polsce.
Wczesną wiosną pojechaliśmy w Bieszczady. Aż wstyd się przyznać, ale byłam tam pierwszy raz i jestem zauroczona tym regionem Polski.
Przepiękne widoki, urocze drewniane domki, wrośnięte w czystą, jeszcze nieskażoną zieleń, no i Solina…tu nie trzeba nic pisać. Urocza… W maju z naszymi shar peiami objechaliśmy Bieszczady, ale być może w przyszłym roku, wybierzemy się pożeglować nad Solinę, oczywiście razem z naszymi suniami.

Później pojechaliśmy nad nasze polskie morze. Byliśmy w Świnoujściu i w Międzyzdrojach. Na jeden dzień przeprawiliśmy się promem na niemiecką stronę i mieliśmy porównanie… W Niemczech pies może wszędzie wejść, do parku krajobrazowego, do sklepu spożywczego, plaże są specjalnie wydzielone dla posiadaczy piesków. W Polsce jeszcze musimy dużo się nauczyć… W Międzyzdrojach np. do Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie jest szeroka ścieżka leśna nie można wprowadzać psów. Chore to jest…nawet  shar peiki były zbulwersowane takim podejściem. Na szczęście na  plażę mogliśmy wejść. Psiaki  leniuchowały na piachu pod parasolem oczywiście. Wieczorami chodziły na długie spacery brzegiem morza, a w nocy tak mocno chrapały, szczególnie HOXI, że ja z mężem mieliśmy problem żeby zasnąć.

I oczywiście nie było by wakacji bez naszych pięknych Mazur, gdzie shar peie czują się już tam tak samo dobrze jak my.
Żeglują już z nami kolejny rok. Uwielbiają wylegiwać się na pokładzie, biegać po mazurskich łąkach, siedzieć razem z nami przy ognisku. Tam wszyscy najlepiej wypoczywamy…

Bieszczady

Nasze Morze

Mazury

Copyright © www.megimor.pl - blog o najlepszej hodolwi Shar Pei :)